6 listopada 2014

Pan Przypadek i korpoludki - Jacek Getner


„Pan Przypadek i korpoludki” to już trzecia część przygód naszego detektywa – jasnowidza.
Poprzednie dwie recenzje znajdziecie tu i tu.

Briefy, deadline'y, fuckupy i lunche – jednym słowem - witajcie w korpo.
W najnowszym wydawnictwie Jacka Getnera Jacek Przypadek zmierzy się z trzema zagadkami, osadzonymi w przerysowanej korporacyjnej rzeczywistości.

Pierwsza z nich – Morderstwo w Orient Espresso to próba odnalezienia zabójcy Jerzego Sambora - biznesmena ugodzonego pałeczką w modnej restauracji sushi. Głównym podejrzanym jest kelner, który próbował zbiec z miejsca zdarzenia, ale czy to oznacza rozwiązanie sprawy? A może pracownicy konkurencyjnych firm mieli interes w wyeliminowaniu niewygodnego kolegi?

Zbrodniarz i Kara to bodaj najbardziej przerysowany rozdział w dotychczasowych dokonaniach autora. Razem z Jackiem udajemy się do firmy Super Tobbaco – typowej korporacji, odpowiadającej powszechnemu mniemaniu o takich miejscach – pracownicy nie tylko palą papierosy, które produkuje ich firma – są ich wyznawcami. Pewnego dnia staje się rzecz straszna – w palarni zostaje znaleziona paczka papierosów konkurencyjnej firmy. Główną podejrzaną jest Zo (Zofia to zbyt staroświeckie imię dla pracownicy tak renomowanej firmy), która została przyłapana z dowodem zbrodni w dłoni. Bohaterowie tej historii są barwni, by nie powiedzieć przesadzeni. Każda chwila bez kojącego dymu z ich wspaniałych produktów jest dla nich udręką nie do opisania. Mimo to, ktoś ośmielił się zatruć swoje płuca tytoniem King Nicotine. I tę osobę trzeba niezwłocznie znaleźć.

Ostatnia zagadka to Moralność Pana Julskiego. Przypadek musi zmierzyć się z oskarżeniem jego klienta o kradzież praw autorskich. A może po prostu dwie konkurencyjne firmy wpadły na ten sam pomysł? To także powrót znanych nam z poprzednich części bohaterów – Bolko Szołtysika i Klempucha.

W tej części nie zabraknie wątków z życia prywatnego naszego bohatera. Pojawiają się dobrze znane nam postaci – Irmina Bamber, Błażej „Bóg Seksu” Sawkowicz, który przeszedł imponującą przemianę oraz jego ojciec – Jędrzej „Lepkie Ręce” Sawkowicz.


Jednym słowem – jeśli oczekujecie tego, co zwykle serwuje nam Jacek Getner, na pewno się nie zawiedziecie. Wyraziści bohaterowie, spora dawka humoru i nietypowe zagadki gwarantowane.

Przygody Jacka Przypadka możecie śledzić na jego blogu.

Za egzemplarz dziękuję autorowi. 

3 komentarze:

natanna pisze...

Sympatycznie "skondensowana" opinia.

Anonimowy pisze...

Asuransi Pendidikan Anak Terbaik
Asuransi Anak Terbaik
Asuransi Pendidikan Syariah Muamalat
Asuransi Syariah Muamalat
Asuransi Pendidikan Anak Bank BNI
Asuransi Pendidikan BNI Life
Kesehatan Wanita Hamil
Kesehatan Wanita
Kesehatan Reproduksi Wanita
Kesehatan Reproduksi
Kesehatan Anak USIA Dini
Kesehatan Anak
Kesehatan Mata Minus
Kesehatan Mata
Kesehatan Jantung Koroner
Kesehatan Jantung
Obat Manjur

Unknown pisze...

Your Affiliate Money Making Machine is waiting -

Plus, getting it set up is as simple as 1 . 2 . 3!

Here's how it all works...

STEP 1. Tell the system what affiliate products you intend to promote
STEP 2. Add push button traffic (this ONLY takes 2 minutes)
STEP 3. See how the system explode your list and sell your affiliate products all by itself!

Do you want to start making profits???

You can test-drive the system for yourself risk free...

Prześlij komentarz