13 kwietnia 2009

Morderstwo w Orient Expressie - A.Christie


"Zatłoczony pociąg relacji Stambuł-Calais wpada nocą w zaspy śnieżne. W tym samym czasie w jednym z przedziałów wagonu sypialnego znaleziony zostaje martwy mężczyzna. Kto go zasztyletował? Kiedy i po co? Dlaczego przedział był zamknięty od środka? Dlaczego wreszcie przesłuchiwani pasażerowie składają fałszywe zeznania? Detektyw Herkules Poirot postanawia rozwiązać zagadkę..."

Mimo,że kryminały i thrillery czytam od dawna,to moja pierwsza książka Agathy Christie.Jak już wiem,nie ostatnia.Przesympatyczny detektyw Poirot,jego trafne obserwacje i zadziwiające pomysły,do tego ciekawa sprawa,w której mimo wielu nazwisk bardzo szybko się połapałam kto jest kim.
Zakończenie bardzo mnie zdziwiło,pierwszy raz widziałam coś takiego w tego typu książkach.

1 komentarze:

krepińska pisze...

To była moja chyba trzecia książka z repertuaru Christie (wcześniej 'słonie mają dobrą pamięć' i 'kurtyna', ale ta zdecydowanie podobała mi się najbardziej. Później grałam w grę na podstawie książki, polecam. Jest ekstra na jesienno - zimowe wieczore - jak sama książka. Dodam jeszcze,że zaczełam sobie robić notatki żeby aktywniej włączyć się w śledztwo,ale spryt Królowej Kryminału przerósł mnie ...

Prześlij komentarz